Akční a krimi
Home ] Sci-fi a horor ] [ Akční a krimi ] Válečné ] Dětské a dobrodružné ] Fantasy ] Fórum ]

 

 

Kmotr

Kmotr, zfilmovaný podle bestselleru knižního Maria Puza.

(USA, 1972)  

Vito Corleone (Marlon Brando) je hlavou jedné z největších newyorských mafiánských rodin. Jeho synové Sonny a Fredo  jsou aktivně zapojeni do rodinných záležitostí, ale syn Michalel (Al Pacino) byl zločinu uchráněn. Poté, co starý Corleone překazí obchod drogami, jeho protivníci se ho pokusí zabít a tak vypukne války gangů. Když je zabit  nejstarší ze synů Sonny, Michael přebírá vládu, chladnokrevně odstraní nepřátele své rodiny a tí upevní "moc rodiny".

 

Po obrovském úspěchu se  režiser Francis Ford Coppola pouští  do volného pokračování, Kmotr II (1974), to překonává úspěch prvního dílu.

Říká se do třetice, ale v tomto případě to neplatí. Třetí pokračování z roku 1990 KMOTR III. má své silné momenty a určitě si ho nenechte ujít, protože pak by jste nevěděli, jak to  nakonec dopadne s rodinou  Corleone.......

stejně tak si nenechte ujít PC hru........

The Godfather

The Godfather je mafiánská akce z pohledu třetí osoby s prvky adventury jejíž děj je inspirovaný stejnojmennou filmovou i knižní trilogií. Jako kapesního zloděje žijícího v New Yorku 40. let, na živobytí si vydělávajícího drobnými krádežemi vas osud zavede do nejslavnější mafiánské organizace tehdejší doby, a to rodiny Corleone.

Budete pro ni zabíjet na objednávku, vybírat výpalné, zastrašovat atd.. K dispozici bude obrovský arzenál zbraní. Boxery, nože, škrtící struny, basebalové pálky, molotovy koktejly, granáty, dynamity, pistole .....

 

(klikni na obrázek)

 

Matrix

Neo  je programátor jedné firmy a mimo jiné hackerem
ještě ve starém, dobrém, známém světe.
Touží se sejít s  Morpheusem o kterém slyšel jako hacker.
Jednou mu Morpheus,ale zavolal a upozornil ho že po něm jdou agenti strážci Matrixu.
Agenti mu dají  do břicha  čip  a tak začíná spletitá cesta našeho hlavního hrdiny....který se "probojuje" až k třetímu pokračování tohoto kultovního filmu.


Enter The Matrix

Enter The Matrix je příběhem uprostřed příběhu. Hra obsahuje různorodé bojové scény, automobilové honičky a kaskadérské kousky. Enter The Matrix není jen hrou, která je zasazena do fantastického prostředí Matrixu, ale tvoří i jeho nedílnou součást inspirovanou filmem Matrix Reloaded.

Hlavní rysy :

Příběh uprostřed příběhu - hra doplňuje a rozvíjí příběh napjatě očekávaného filmu Matrix Reloaded.

Neuvěřitelné Kung Fu bojové scény, které řežíroval odborný choreograf Yuen Wo Ping.

Automobilové honičky a kaskadérské kousky přesně v hollywoodském stylu.

Popírání gravitačních zákonů, v světě Matrixu vládnou jiné zákony.

Neuvěřitelně akční boje s agenty.

Pilotujte LOGO, nejrychlejší vznášedlo v Zionově letce.

Nechte se poučit od Oracle, jak zachránit lidstvo.  

(klikni na obrázek)

TOMB RAIDER

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak.

Lara Croft je akční hrdinkou 21. století. Není snad nic, co by nezvládla,a extrémně nebezpečná dobrodružství jsou jejím největším koníčkem, který pro svůj šlechtický původ nedává na odiv. Vzhledem k mimořádné oblibě této hrdinky se klíčovým problémem filmové adaptace stalo obsazení titulní role. Pro režiséra Simona Westa (Con Air, Generálova dcera) byla jedinou možnou adeptkou právě půvabná Angelina Jolie. Jak to vyjádřil jeden z producentů: ".má v sobě kvality, které jsme od postavy Lary Croft očekávali: inteligenci, neohroženost, hravost i osobitý humor".

 

Tomb Raider 7: LegendArcheoložka Lara Croft je zpět a v té nejlepší formě za celou svoji kariéru. Tentokrát je cílem jejího dobrodružství starobylý anglický artefakt, v jehož získání jí brání celá řada nepřátel včetně jednoho úhlavního nepřítele, kterého dlouho považovala za mrtvého.

Všechny lokace jsou navíc díky užití reálné fyziky interaktivní, což umožňuje nacházet vlastní řešení celé řady problémů. Kromě akrobatické akce, se dočkáte také adrenalinových přestřelek, užití dopravních prostředků a řešení jednoduchých hádanek.

Hlavní rysy :

Lara po letech znovu ožila, a to zejména díky zvýšenému počtu polygonů, novým animacím a také díky upraveným tělesným proporcím.

Lara se po fiasku v minulém díle znovu vrací do starobylých hrobek po celém světě, kde na ni čeká odhalení řady tajemství.

Díky přepracovanému systému ovládání je nyní manipulace s Larou naprosto intuitivní a snadno zvládnutelná. Jinak řečeno, měl by být konec padání do bezedných hlubin bez vlastního zavinění.

Nový systém dynamické animace klade důraz na neustálý navazující pohyb všech postav, s Larou na prvním místě. Díky tomu může Lara plynule přecházet z jednoho pohybu do druhého a s lehkostí sobě vlastní tak překonávat řadu po sobě následujících překážek.

Široká nabídka exotických lokací včetně zatuchlých hrobek, zasněžených plání, nebezpečné džungle, starobylých ruin a dalších.

(klikni na obrázek)

 

Mizerové

V roce 1995 se stali nejúspěšnějším filmem z celoroční produkce Columbia Pictures. Po tomto úspěchu se stali Martina Lawrence a Willa Smithe natolik žádanými, že plánovaný druhý díl filmu musel být po dlouhá léta odkládán. Dočkali jsme se ho až za dlouhých osm let.

Bad Boys 2

3D akční adventura, která námětem čerpá ze stejnojmenné filmové předlohy, nabídne 2 hlavní postavy, kterými jsou členové protinarkotického týmu Mike Lowrey a Marcus Burnett. Hráč může hrát za kteréhokoli z nich, přičemž každá z postav mát specifické vlastnosti a dovednosti. K dispozici je 15 úrovní s několika hlavními cíly. Hra dále nabízí tzv. Bad Boy Rating systém v němž je hráč hodnocen za špatně nebo dobře provedené akce. Z toho plyne, že je možné hru projít jako hodný nebo zlý policista.

 

(klikni na obrázek)