Dětské a dobrodružné
Home ] Sci-fi a horor ] Akční a krimi ] Válečné ] [ Dětské a dobrodružné ] Fantasy ] Fórum ]

 

 

Doba ledová

Film vypráví  příběh mamuta Mannyho, lenochoda Sida, který se mu vnutil za parťáka při jeho pouti a je hlavní komickou postavou filmu, a lidského mláděte, které zůstalo opuštěno v ledové poušti poté, co jeho matka utonula. Třetím zvířetem do mariáše je šavlozubý tygr Diego, který má původně za úkol od svých kumpánů dítě uzmout...............

 

 (klikni na obrázek)

Jedná se o PC hru navazující na stejnojmennou filmovou premiéru, která se uskuteční 6.4.2006, a jde o pokračování příběhu všem dobře známých přátel mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega. V PC hře nechybí ani žaludy milující veverčák Scrat, ba naopak. Právě do něj se "převtělíte", jakmile usednete k PC a pustíte se na dobrodružnou cestu prehistorií.

Piráti z Karibiku

se stali jedním z tržebně i divácky nejúspěšnějších snímků roku 2003. Nabízejí vše to, co ke správnému pirátskému filmu neodmyslitelně patří: ukrutné piráty, dámu v nesnázích, šlechetného zachránce, ukrytý poklad, mluvícího papouška a souboje lodní a šermířské.

(klikni na obrázek)

 Piráti Karibiku je akční pirátské RPG. V roli kapitána Nathaniela Hawka přijíždíte do městečka na ostrov. Hra vám nabídne vše potřebné, samozřejmostí je nákup a prodej všemožného zboží, včetně samotných lodí a zbraní. Díky volné kameře se navíc můžete na své plavidlo a svět kolem dívat z jakéhokoliv pohledu. Pomocí mapy navigujete loď kolem všech ostrovů.

 Strašpytlík

Nový animovaný film z produkce studia Walt Disney Strašpytlík vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek.

Chicken Little

 

Adventura pro nejmenší s pěknou grafikou a příběhem podle stejnojmeného filmu.

 (klikni na obrázek)

Úžasňákovi

 

Pan Úžasňák každý den zachraňoval životy a sváděl boje se zlými padouchy. Nyní však pracuje jako likvidátor škod v pojišťovně a jediné souboje, které svádí, jsou s časem a vzrůstající nadváhou. Pak se ožení a  pověsí superoblek na hřebík, přijal i se svou ženou Helen (Paní Úžasňáková) občanskou totožnost a nyní se snaží se svými třemi dětmi žít normálním životem. Bob má ale neochvějné nutkání vrátit se do akce, k čemuž dostane příležitost v okamžiku, kdy jej tajemná zpráva povolá ke splnění přísně tajného úkolu na vzdáleném ostrově. Když Bob zjistí, že za celým tajemstvím stojí génius zločinu a jeho ďábelská pomsta, vydává se zbytek rodiny Úžasňákových na záchrannou akci, která je příslibem nevídaných soubojů důvtipu a superschopností.

 Úžasňákovi

(foto z pokračování hry)

Akční adventura Úžasňákovi má 20 levelů. Každá herní úroveň je věnována jednomu z hrdinů a jak již bylo řečeno výše, většina patří právě Bobovi. 

Jelikož jde o 3D hru, základní pohled kamery je postaven do perspektivy třetí osoby, ovšem stisknutím klávesy se dostanete i do pohledu z vlastních očí. Kamera se během hraní natáčí sama a za pomoci určité klávesy můžete v případě potřeby pohled vystředit zpoza postavičky. 

(klikni na obrázek)

LETOPISY NARNIE: LEV, ČARODĚJNICE A SKŘÍŇ

 Čtyřem sourozencům se během hry na schovávanou ve venkovském sídle podaří pomocí magické skříně dostat do kouzelné země. Narnie je obydlena mluvícími zvířaty, skřítky a obry, díky prokletí zlé Bílé čarodějnice je však odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením lva Aslana odhodlají ledové kouzlo zlomit a osvobodit tak říši navždy.

 Chronicles of Narnia

Prožijte impozantní dobrodružství Narnie ve strhující akční adventuře, v níž musí všichni čtyři hlavní hrdinové spolupracovat, aby porazili síly zla. 4 hrdinové, každý s vlastním unikátním setem schopností a dovedností, kteří musejí spolupracovat, aby přežili a uspěli. Dynamické přepínání mezi hrdinami vám umožňuje ihned ovládat všechny 4 hlavní hrdiny (vždy jednotlivě) v kterémkoliv levelu.

(klikni na obrázek) 

Garfield

 

 

Garfield, tlustý líný("jenom trochu) kocour a pán vesmíru, se konečně proslavuje jako hvězda v počítačově animovaném akčním filmu. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého pána. Tentokrát se však musí rozloučit se zahálkou a vyrazit na neuvěřitelnou misi: zachránit fenku Odie, která se jeho vinou ocitla v ďábelských spárech místní celebrity.

 

 

Velký kocour se konečně objevil ve hře na PS2 a PC. Řeč je samozřejmě o milovníku lasagní Garfieldovi, který se ve hře od společnosti HIP Games objeví i se svými vtípky, legráckami a naschvály. Je jako vždy neodolatelný.

 (klikni na obrázek)

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ


Výstřední londýnský badatel Phileas Fogg se vsadí s ředitelem Akademie věd, že obletí zeměkouli a to za pouhých 80 dní. S dalšími dobrodruhy, čínským zlodějíčkem Passepartoutem (Jackie Chan) a femme fatale Monique se dostává do nejexotičtějších koutů na zemi, moři i v oblacích…  

Cesta kolem světa za 80 dní

PC hra : trojrozměrná grafika, pokročilá technologie zobrazení - animace pohybu šatů, pohyb rtů, stíny, objekty...během cesty se musíte vyjít s finančními prostředky, sehnat si jídlo a přitom stále běží neúprosný čas.Volnost pohybu: můžete mluvit, běhat, skákat, lézt,  cestovat různými prostředky, předstírat spánek a dokonce i krást. Přes 100 postav se kterými se na své pouti setkáte a můžete s nimi komunikovat. Volitelná obtížnost: chcete se na své cestě cítit jako zhýčkaný turista, nebo jste profesionální hledač pokladů? 

Vyzkoušejte ji opravdu se budete bavit.......

(klikni na obrázek)

 

 BARBAR CONAN

CONAN díky chladnokrevnému vůdci (James Earl Jones) a jeho bandě krutých drancovníků osiří, protrpí své dětství v nemilosrdném otroctví jen proto, aby se z něj nakonec stal gladiátor pro potěšení těch, co jej zajali. Na Dálném východě si zdokonaluje své bojové dovednosti, je volný a začíná spřádat plány na krvavou pomstu masakru vlastních rodičů. Bojovník třímající meč musí rozdrtit své krvežíznivé nepřátele a opovrhovat smrtí. BARBAR CONAN (1982)- akční dobrodružství o odvaze, síle, charakteru a triumfu dobra nad zlem.  

Conan

 


Stejně jako ve filmové podobě Conana, i zde je příběh tohoto bájného barbarského hrdiny vyprávěn chraplavým hlasem letitého kronikáře. Navštívíte chrámy, které ukrývají poklady nesmírné ceny, nebo magické předměty neuvěřitelné síly. Jenže stát se bohatým či mocným není pro jednotlivce ani pro skupinu vůbec snadné, neboť poklady stráží stovky děsivých živých i mrtvých přízraků, takže daleko snazší je přijít o život. Jenomže Conana netáhnou ani truhlice plné zlata, ani magické artefakty, nýbrž prostá chuť pomsty. Jde o akční hru viděnou z pohledu třetí osoby s prvky RPG a adventury.

(klikni na obrázek)

Alexandr veliký

Velkolepá sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, neúprosného dobyvatele Alexandra Velikého (Colin Farrell), který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život od dospívání až do chvíle, kdy vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Režie: Oliver Stone.

Alexander

 

 Velte armádám o počtu až 64.000 jednotek ve velkolepých bitvách na souši i na moři.
 Bojujte proti Alexandrovi a můžete změňit historii!
Prožijte znovu velké momenty filmu.

(klikni na obrázek)

Tři mušketýři

 

Příběh tří mušketýrů se odehrává okolo roku 1625. Francii vládne král Ludvík XIII a v čele církve stojí kardinál Richelieu. Děj začíná v Gaskoňsku, kde se chystá d´Artagnan na cestu do Paříže a hodlá se stát mušketýrem…….. filmových zvukových zpracování bylo několik  (1953, 1961- francouzká, 1973 - anglické, 1993 - USA a poslední roku z 2004 je animované z produkce Walta Disneye)

The Three Musketeers

(klikni na obrázek)

Adventura pro nejmenší. Hra se příliš nepřidržuje filmové či románové předlohy.