Válečné
Home ] Sci-fi a horor ] Akční a krimi ] [ Válečné ] Dětské a dobrodružné ] Fantasy ] Fórum ]

 

 

STALINGRAD

Bitva o Stalingrad probíhala od srpna 1942 s tím, že ke zvratu došlo 19.11.1942, když Sověti přivezli ke stalingradskému kotli posily hl. ze Sibiře. Sami do 24.11.1942 obklíčí 6. polní armádu generála Pauluse a vyzvou ji ke kapitulaci. Paulus se obrátí do Berlína, Hitler zakáže kapitulovat i ustoupit .

Od 24.11.1942 je Paulusova armáda zásobována letecky. Göring slíbil, že letecká zbraň je schopna je zásobovat, ale lhal a to i Hitlerovi. Od počátku přísun zbraní, potravin, vody a léků byl mnohem menší než sliboval. Po 20.12.1942 žádný letecký most neexistoval. Sovětské letectvo se stalo pánem nad stalingradským vzdušným prostorem. 6. polní armáda mrzla, docházely jí zásoby a vojáci umírali. Koncem ledna, po hrůzných útrapách se zbytek vojáků 2.2.1943 musel vzdát.

To je jenom částečně vykreslená situace v níž se odehrává tento film, který se volně stává námětem pro stejnojmenou hru..... 

Stalingrad

Stalingrad je válečná RTS od týmu DTF Games a ruské společnosti 1C. Hra svým konceptem do značné míry připomíná jinou válečnou RTS Blitzkrieg od týmu Nival Interactive. Stalingrad se však zabývá pouze událostmi v období od července 1942 do ledna 1943, kdy se 6. německá armáda snažila dobýt Stalingrad a hra z těchto událostí patřičně těží. Prakticky všechny mise odpovídají skutečným událostem. A jestliže se budou některé mise lišiti v drobnostech, stejně celá kampaň nabídne hráčům přesný obraz toho co se během těch několika měsíců kolem Stalingradu dělo. K dispozici jsou 2 kampaně. Jedna za rudou armádu a druhá za německý wehrmacht. Obě kampaně dohromady nabídnou 36 misí a k tomu ještě 7 tajných. Kromě rekonstrukce reálných událostí hra nabídne i dle skutečných údajů vytvořený terén a více než 150 jednotek.

(klikni na obrázek)

 

Bitva v Ardenách ( Battle of the Bulge )

V zimních měsících roku 1944, krátce před přelomem roku, jsou spojenecké armády připraveny zaútočit na Německo. Hitler však vymyslí poslední zoufalý plán – nařídí svým armádám znovu zabrat Francii a obsadit strategicky důležitý přístav v belgických Antwerpách. ”Battle of the Bulge” se snaží ukázat dosah konfliktu jak z perspektivy amerického důstojníka tajné služby, tak velitele německé tankové brigády.

1944 Bitva v Ardenách

(klikni na obrázek)

Historicky přesná realtimová 3D strategie odehrávající se na autentických bojištích II. světové války, tentokrát v belgických Ardenách. Oživte minulost, prožijte ty nejtěžší bitvy v těch nejdrsnějších podmínkách nejkrutějšího světového konfliktu! 20 misí ve 3 kampaních v rámci hry jednoho hráče, 10 map pro hru po síti hratelnou ve 3 různých herních režimech, 15 nových jednotek oproti předchozím dílům, bojovat můžete za Spojence i za Osu.